Promítání v knihovně – Hlasy moře

23/01/2020 @ 17:00 - 19:00

čtvrtek 23.01.2020 v 17:00 hod. v Knihovně města Zubří

Stárnoucí rybář Pita žije se svou mladou ženou Marielou v chudé přímořské kubánské vesničce. Jeho láska k domovu a smířlivost s vlastním údělem se střetává s Marielinou touhou zajistit lepší budoucnost pro své děti.

Pitu a Marielu postupně opouštějí přátelé i rodinní příslušníci, kteří raději podstupují nebezpečný útěk z ostrova, na němž stále panuje nesvoboda. Dostat se na druhou stranu moře ale není tak snadné. Každý může být chycen hlídkou a vrácen na Kubu, každý může v moři utonout. Pro Marielu i takový krok do neznáma stojí za pokus, chce především osvobodit své děti od vyhlídky na chudý rybářský život. Pita se však odejít zdráhá. Odlišné představy nenápadně otřásají jejich poklidným životem a postupně skládají nejen intimní portrét tohoto kubánského páru, ale také univerzální obraz jednoho z největších dilemat dnešních Kubánců.

Režie: Kim Hopkins
Země původu: Velká Británie, USA