Jak na e-výpůjčky

Knihovna města Zubří nabízí svým čtenářům možnost vypůjčení elektronických knih prostřednictvím služby eVýpůjčky, kterou nabízí společnost Palmknihy.cz, díky tomu se nabídka knih rozšíří o 9 500 titulů.

Služba je pro čtenáře zdarma, knihovnu však každá eVýpůjčka stojí 49,- (i opakovaná eVýpůjčka) Vybírejte proto, prosím, knihy uvážlivě a půjčujte jen ty, které si opravdu chcete přečíst. Současně si můžete vypůjčit 3 e-knihy a každá z nich zůstane ve Vašem zařízení 31 dnů – poté z Vašeho zařízení zmizí. Jednu e-knihu si může současně vypůjčit neomezené množství čtenářů, doporučujeme tedy půjčovat si postupně pouze ty, které budete aktuálně číst. Další na Vás v katalogu počkají. Pokud jste knihu nestihli dočíst, můžete si ji vypůjčit znovu.

Co budete potřebovat?

 1. Být čtenářem knihovny s platnou (zaplacenou) registrací a uhrazenými závazky.
 2. Mít ve svém čtenářském kontě uvedený e-mail.
  Pokud tam e-mail chybí, ozvěte se nám – doplníme.
 3. Stejným e-mailem se zaregistrovat na www.palmknihy.cz
  Právě pomocí e-mailu dojde ke spárování účtu na Palmknihách a čtenářského konta v knihovně – je tedy opravdu důležité použít ten samý.
 4. Mít zařízení s Androidem nebo iOS, na kterém budete eVýpůjčky číst.
  Může se jednat buď o telefon nebo tablet. Čtečku můžete použít pouze v případě, že má operační systém Android. Půjčování e-knih probíhá prostřednictvím aplikace, kterou na běžné čtečky (např. Kindle nebo Pocketbook) nestáhnete. Seznam čteček, kompatibilních se službou eVýpůjčky:

   

  o   eReading.cz 4 Touch Light

  o   C-TECH Lexis (EBR-61)

  o   Energy eReader Pro HD

  o   inkBOOK Classic 2

  o   inkBOOK Prime 

  o   inkBOOK Prime HD

  o   inkBOOK Lumos

  o   inkBOOK Explore

  o   ONYX BOOX Poke Pro 6″

  o   ONYX BOOX Nova 7.8″

  o   ONYX BOOX Note 10.3″

  o   ONYX BOOX Max 2 13.3″

   

  Dále na tabletech a mobilních telefonech s operačním systémem Android (verze 4.1 a vyšší), dále na iOS (verze 8.4 a vyšší) pomocí aplikace eReading.

 5. Stáhnout si aplikaci eReading (původní), popř. Palmknihy (nová beta verze).
  Obě aplikace naleznete v Google Play nebo App Store.
 6. Přihlásit se v aplikaci do svého účtu Palmknihy.


Jak si půjčit e-knihu
Knihu si můžete vypůjčit na jakémkoli zařízení. Není nutné půjčovat knihy na stejném zařízení, na kterém potom budete číst.

 1. Přejděte do katalogu knihovny.
  https://katalog.mesto-zubri.cz/
 2. Přihlaste se do svého čtenářského konta.
  K tomu budete potřebovat číslo čtenářské legitimace a Vaše příjmení. Číslo legitimace jsme Vám buď napsali na kartičku při registraci / výměně kartičky nebo jej najdete na přihlášce do knihovny. Pokud nemáte ani jedno, napište nebo zavolejte a my Vám číslo prozradíme.
 3. Najděte si e-knihu.
  Můžete vyhledávat buď ve vyhledávacím řádku podle názvu knihy nebo autora. E-knihu poznáte podle symbolu modrého písmene E, které uvidíte u záznamu knihy.
 4. Půjčte si ji.
  Najeďte myší na záznam knihy, klikněte na zelené tlačítko Možnosti vypůjčení / e-kniha, které se Vám objeví a následně klikněte na tlačítko Vypůjčit e-knihu.
 5. Stáhněte si ji.
  Přejděte do aplikace na zařízení, na kterém budete číst. Přihlaste se do svého konta Palmknihy. eVýpůjčky najdete buď pod záložkou Online knihovna (aplikace eReading) nebo E-knihy (aplikace Palmknihy). Stáhněte knihu do zařízení. Pro stažení je potřeba mít připojení k internetu, pro samotné čtení už online být nemusíte.