Promítání v knihovně – Ponor

24/02/2022 @ 17:00 - 18:30

Free

Na plátně knihovny se ponoříme do blahodárných účinků otužování. Své o tom ví nizozemská potápěčka Kiki, které ponor do studených vod přinesl vysvobození z traumat minulosti a ukázal cestu k vědomějšímu prožívání.
Pomalý nádech a výdech. Voda na Islandu je křišťálově průzračná a její teplota se pohybuje kolem dvou stupňů. Na ledové kře sedí žena v plavkách a pozvolna si obléká ploutve, potápěčské brýle a šnorchl. Kiki je profesionální potápěčka a v hlubokých ledových vodách posunuje limity své výdrže za hranice lidského chápání. Její kondice je výsledkem několikaletého pozvolného tréninku, který ji naučil, jak mít ráda sebe a své tělo. Snímek v impozantních záběrech zkoumá hlubiny lidského nitra na pozadí světa skrývajícího se pod vodní hladinou.
Australský dokument Ponor režiséra Nayse Baghaie bude v knihovně k vidění ve čtvrtek 24. února 2022 v 17:00 hod.

24/02/2022
Cost: