Cestovatelský cyklus Cestou necestou zahájí už v pondělí Michal Štěpánek přednáškou o Íránu

V pondělí 6. února 2023 bude zahájen v Knihovně Zubří nový přednáškový cyklus s názvem CESTOU NECESTOU. Místa v knihovně je nutné si předem rezervovat, neboť kapacita prostor je omezená.

ÍRÁN – DVĚ TVÁŘE PERSIE
MICHAL ŠTĚPÁNEK

Dvě tváře Persie můžete poznat v podání cestovatele Michala Štěpánka z Valašského Meziříčí.

Konání: Pondělí 6. 2. 2023 v 18 h.
Vstupné: dobrovolné, doporučené: 100 Kč
Místo konání: Knihovna Zubří, Hlavní 79, Zubří
Rezervace míst nutná, telefon: 724 697 666, E-mail: knihovna@mesto-zubri.cz

„Írán je kontroverzní země s přísným islámským režimem a nemá ve světě nálepku destinace, do které by se lidé zrovna hrnuli.  A upřímně? Je to škoda… Zažil jsem ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával, potkával spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A co jsem za tu dobu zjistil? Že tahle země je tak trochu jiná než nám ji předkládá okolní svět. A víte co? Však si o ni přijďte něco poslechnout a udělejte si svůj vlastní obrázek…“